Новини

Рівень кофеїну у вашій крові може вплинути на кількість жиру в організмі, який, у свою чергу, може визначити ризик розвитку діабету 2 типу та серцево-судинних захворювань. Це результати дослідження 2023 року, яке використовувало генетичні маркери для встановлення більш чіткого зв’язку між рівнем кофеїну , ІМТ та ризиком діабету 2 типу.


Дослідницька група з Каролінського інституту у Швеції, Брістольського університету у Великобританії та Імперського коледжу Лондона у Великобританії заявила, що безкалорійні напої з кофеїном можуть бути досліджені як потенційний засіб, що допомагає зменшити рівень жиру в організмі.

«Генетично передбачені більш високі концентрації кофеїну в плазмі були пов’язані з нижчим ІМТ і масою жиру в цілому. Крім того, генетично передбачені більш високі концентрації кофеїну в плазмі крові були пов’язані з меншим ризиком діабету 2 типу. Приблизно половина впливу кофеїну на схильність до діабету 2 типу була опосередкована через зниження ІМТ»

Дослідження включало дані трохи менше ніж 10 000 людей, зібрані з існуючих генетичних баз даних, зосереджуючись на варіаціях у певних генах або поблизу них, які, як відомо, пов’язані зі швидкістю розщеплення кофеїну. Загалом ті, у кого є варіації, що впливають на гени, а саме CYP1A2 і ген, який його регулює, називається AHR, мають тенденцію розщеплювати кофеїн повільніше, дозволяючи йому довше залишатися в крові. Проте вони також схильні пити менше кофеїну в цілому.

Підхід під назвою менделівська рандомізація використовувався для визначення ймовірних причинно-наслідкових зв’язків між наявністю варіацій, захворюваннями, такими як діабет, масою тіла та факторами способу життя.

Хоча існував значний зв’язок між рівнем кофеїну, ІМТ і ризиком діабету 2 типу, ніякого зв’язку між кількістю кофеїну в крові та серцево-судинними захворюваннями, включаючи фібриляцію передсердь, серцеву недостатність та інсульт, не виявлено. Попередні дослідження пов’язували помірне та відносне збільшення споживання кофеїну з покращенням здоров’я серця та зниженням ІМТ, а нове дослідження додає більше деталей до того, що ми вже знаємо про вплив кави на організм.

Важливо також пам’ятати, що вплив кофеїну на організм не завжди позитивний, а це означає, що потрібно бути обережним, оцінюючи переваги його вживання, але це останнє дослідження є важливим кроком у оцінці ідеальної дози кофеїну.

За словами дослідників, невеликі короткострокові дослідження показали, що споживання кофеїну призводить до зменшення ваги та жирової маси, але довгострокові наслідки споживання кофеїну невідомі. Команда вважає, що показаний тут зв’язок може бути пов’язаний із тим, як кофеїн посилює термогенез (виробництво тепла) і окислення жиру (перетворення жиру в енергію) в організмі, які відіграють важливу роль у загальному метаболізмі.

Однак для підтвердження причинно-наслідкового зв’язку знадобляться додаткові дослідження. Незважаючи на те, що це дослідження включало велику вибірку, менделівська рандомізація не є безпомилковою, і все ще можливо, що діють інші фактори, які не були враховані в цьому дослідженні.

«Враховуючи велике споживання кофеїну в усьому світі, навіть його незначний метаболічний вплив може мати важливі наслідки для здоров’я»

За матеріалами: ScienceAlert

0

aam.com.ua

Developer