Новини

Кожен представник медичної та фармацевтичної професій, а також працівник сфери охорони здоров’я з немедичною освітою має навчатися упродовж усього періоду професійної діяльності. Ця вимога закріплена у постанові Кабміну № 725 від 14 липня 2021 року.


Це не лише один зі способів розвитку професіоналізму кожного спеціаліста, а й запорука того, що пацієнти отримуватимуть сучасну медичну допомогу, яка базується на засадах доказової медицини.

Підвищувати професійний рівень можна на циклах тематичного удосконалення, різних заходах безперервного професійного розвитку (БПР) або, проходячи післядипломну підготовку на циклах спеціалізації (здобуття вторинної спеціальності).

Така вимога поширюється не лише на лікарів та фармацевтів зі ступенем магістра, але й на медсестер, акушерок, фельдшерів, асистентів фармацевтів, лаборантів та зубних техніків, які мають ступінь фахового молодшого бакалавра, молодшого бакалавра або бакалавра, професіоналів з вищою немедичною освітою. Медсестри також можуть здобувати ступінь магістра.

БПР для медсестер та фахівців з предвищою та першим рівнем вищої медичної освіти врегульовано Наказом № 2016 від 10 листопада 2022 року.

Номенклатура спеціальностей та перелік циклів спеціалізації та тематичного удосконалення для професіоналів в галузі охорони здоров’я затверджено Наказом № 112 від 23 січня 2024 року.

Ці накази регулюють порядок проходження циклів спеціалізації (за фахом та профілем роботи) й циклів тематичного удосконалення для кожної категорії фахівців, затверджують переліки таких циклів. Проте заклади освіти у межах своєї автономії можуть змінювати та розширювати цикли тематичного удосконалення.

Перелік циклів спеціалізації, тематичного удосконалення та заходів БПР у 2024 році міститься в окремому розділі сайту. Він доступний за посиланням.

Також, нагадаємо, що Адміністратором системи БПР є Центр Тестування при МОЗ, на його офіційному сайті працівники сфери охорони здоров’я можуть знайти Перелік офіційних провадерів, Перелік офіційних заходів БПР та перевірити свої вже отримані сертифікати.

За матеріалами: МОЗ України

0

aam.com.ua

Developer