Новини

Деменція – синдром порушення когнітивних функції в наслідок органічного ураження мозку. Вона найбільш поширена у людей похилого віку, частота становить 2% у людей віком до 65 років. І до 20% у людей віком 80 років і старше.

В Україні на деменцію страждають 63 тисячі людей, щороку діагностують приблизно 4,5 тисячі випадків. Дієвих ліків від деменції наразі не існує. Вчені працюють над пошуком ліків, найбільшим проривом став препарат, який уповільнює розвиток хвороби. проте науковцям добре відомі чинники, які можуть підвищити або знизити ризик появи деменції. Наприклад, як ми писали раніше, ожиріння призводить до змін в мозку, подібних до хвороби Альцгеймера.

Раніше вже проводились дослідження щодо болю та його впливу на ризик деменції, проте залишалось незрозумілим, чи мультилокальний біль (біль у кількох ділянках тіла) сприяє підвищеному ризику деменції у порівнянні з однолокальним.
Нещодавнє дослідження вчених Китайської академії наук показало, що люди, які страждають від хронічного болю більше трьох місяців поспіль, частіше мають погіршення когнітивних функцій і деменцію в подальшому житті. Причому причини хронічного болю можуть буди абсолютно різними, як то артрит, біль у спині або рак.
Вчені дослідили ризик деменції використавши відкриті дані понад 350 тисяч пацієнтів.
Науковці виявили, що гіпокамп, структура мозку пов’язана з пам’яттю та навчанням, старіше приблизно на рік у людини 60-річного віку що страждає на хронічний біль в одній області, у порівнянні з тими, у кого немає болю. Біль у двох та більше ділянках тіла ще більше зменшую гіпокамп.
Автори дослідження пояснили:
Іншими словами, гіпокамп (об’єм сірої речовини) у 60-річної людини з (хронічним болем) у двох частинах тіла був подібний до об’єму (безболісного) контрольного органу. віком 62 роки. Наші результати показали, що зниження когнітивних функцій і атрофія гіпокампу біологічно взаємодіють і можуть лежати в основі підвищеного ризику деменції, пов’язаної з мультилокальним болем
Ризик когнітивних порушень зростає відповідно до кількості больових місць у тілі. Наприклад, гіпокамп був у 4 рази менший у людей, які відчували біль у п’яти або більше ділянках у порівнянні з тими, хто мав лише дві больові ділянки.
0

aam.com.ua

Developer