Новини

Американські науковці створили інгаляційний порошок, який у дихальних шляхах та легенях утворює шар захисного гідрогелю. За результатами перших дослідів на тваринах, препарат перешкоджає проникненню патогенів в клітини, в тому числі і коронавірусів.

Пандемія COVID-19, яка сколихнула світ, показала гостру необхідність не тільки в лікування а й повноцінній профілактиці. Науковці з Північної Кароліни запропонували власний варіант профілактики захворювань – порошок, спеціально розроблений для вдихання, який формує в дихальних шляхах шар гідрогелю, який працює як додатковий захисний бар’єр між патогенами і клітинами.
Засіб отримав назву SHIELD (spherical hydrogel inhalation for enhanced lung defence). Порошок містить міросфери розміром 1-5 мкм, утворених з желатину та поліакрилової кислоти, зв’язаної безпечним естером. При застосуванні інгалятора і вдиханні препарату мікросфери прилипають до поверхні легень і під впливом природної вологи набухають, збільшуючись у понад 10 разів, і утворюють єдиний суцільний шар гідрогелю. Цей шар абсолютно не заважає нормальній роботі дихальної системи, в той самий час є малопроникним для патогенів.
Попередні досліди на тваринах показали, що препарат залишається в легенях протягом 8 годин та зберігає під кінець цього часу ефективність понад 75% після чого починає виводитись з організму.
А дослідах на приматах препарат показав свою ефективність щодо протидій щонайменше двом штамам коронавірусів – оригінальному і дельта. У тварин, яким перед зараженням проводили інгаляцію, вірусне навантаження було у 50-300 разів меншим за вірусне навантаження у тварин з контрольної групи. Також у приматів з контрольної групи спостерігались більш виражені ознаки запалення та наслідки, такі як фіброз.
Зараз до планів науковців входить створення версії SHIELD із додаванням активних противірусних сполук, тоді засіб стане повноцінним доповненням або навіть альтернативою медичним маскам, у випадках коли їх використання неможливе (наприклад, під час плавання, прийому їжі та у маленьких дітей).
За матеріалами: NAUKA.UA
0

aam.com.ua

Developer