Новини

Серцево-судинні захворювання є головною причиною всіх смертей в Україні (67%). За цим показником наша країна лишається одним із європейських лідерів.

Зокрема, щороку в Україні реєструється майже 97 000 інсультів. Інсульт — це гостре порушення мозкового кровообігу, внаслідок якого виникає пошкодження частини головного мозку. Інсульт найчастіше є ускладненням гіпертонічної хвороби і розвивається на фоні різкого підвищення артеріального тиску. Існують два різновиди інсульту: геморагічний, що спричинений розривом мозкової артерії і ішемічний, коли артерія, що постачає кров у мозок, закупорюється тромбом або спазмується.
Інсульт – смертельно небезпечне захворювання, яке часто призводить до паралічу. Хоча фізіотерапія може забезпечити деякі покращення, не існує лікування, яке б допомогло цим пацієнтам відновити повний контроль над своїми кінцівками і своїм життям.
Днями американські вчені поділились результатами своєї роботи – вони розробили пристрій, який після хірургічної імплантації посилав електричні імпульси у спинний мозок пацієнтів з паралічем після інсультів. В результаті пацієнти змогли відновити рухи і контролювати верхні кінцівки.
В ході хірургічної операції пристрій розміщають вздовж спинного мозку, де він стимулюватиме нерви. Пацієнти описують роботу пристрою як «вібрацію», цілком безболісну. Перші два пацієнти продемонстрували покращення у виконанні рухових завдань, які включали малювання спіралі, відкриття замка ключем та підняття консервної банки коли пристрій активовано. Лікувальні сеанси безперервної електростимуляції проводилися протягом чотирьох годин на день, п’ять днів на тиждень протягом 29 днів, і поліпшення зберігалися протягом чотирьох тижнів після припинення лікування. Це змушує дослідників оптимізувати, що вони можуть отримати ще сильніші результати, якщо лікування буде поєднуватися з інтенсивними фізичними тренуваннями.
Підхід американських вчених подібний до того, який застосували минулого року швейцарські лікарі у своєму клінічному випробування. Тоді електростимуляційний пристрій застосували до пацієнтів із паралічем нижніх кінцівок в наслідок травматичного ушкодження спинного мозку.
Зараз пристрій активно тестують з іншими пацієнтами і досліджують, чи може поєднання дії пристрою і фізичної реабілітації ще покращити результати. Дослідники сподіваються, що він буде широко доступним, оскільки операція з його імплантації є мінімально інвазивною та рутинною, а цінність процедури можна чітко продемонструвати, що важливо для страхових кампаній.
На думку експертів з нейрології та спинальної травми, розробка подає великі надії. Про масове використання говорити ще зарано проте попередні результати вкрай обнадійливі.
0

aam.com.ua

Developer