Новини

За рік повномасштабної війни надзвичайна кількість людей змінила місце перебування, певні значні території залишаються в окупації, часом люди тікають від війни без жодного документу, рятуючи власне життя я життя близьких. Медичні працівники не виняток. Багато хто був змушений переїхати до безпечніших регіонів або за кордон та працевлаштовуватись там.

У Міністерстві нагадали, які документи необхідні для працевлаштування в іншому регіоні. Згідно наказу МОЗ №414 від 04.03.2022 працівник подає такий пакет документів: паспорт або ID-картку – документ, що засвідчує особу; ідентифікаційний номер; документ, що підтверджує освіту та професійну кваліфікацію (диплом, сертифікат лікаря-спеціаліста, посвідчення про кваліфікаційну категорію); документ, що підтверджує професійний стаж (трудова книжка); заява з проханням про прийняття на роботу. Якщо документи втрачені або неможливо їх отримати/забрати, документи сформовані в сервісі «Дія» мають ту ж юридичну силу. Близько 4500 медичних працівників вже скористались можливістю працевлаштування в інших регіонах країни.
Окремим болісним питанням стала міграція медичних працівників за кордон через війну. Питання працевлаштування медиків за кордоном це кропітка постійна робота Міністерства закордонних справ з Урядами інших держав. На найвищому рівні постійно ведуться перемови про пом’якшення вимог для українських медиків для працевлаштування в інших країнах.
Днями Уряд ухвалив постанову, яка має полегшити верифікацію документів да кваліфікацію для тих, хто працевлаштовується в інших країнах. Постанова «Про затвердження Порядку проведення верифікації інформації про освіту, кваліфікацію та професійний досвід медичних, фармацевтичних працівників та інших працівників сфери охорони здоровʼя» заповаджує документ, який підтверджує професійний статус (освіту, кваліфікацію, професійний досвід).
Працівник сфери охорони здоровʼя має звернутися із заявою про верифікацію до органу управління закладу охорони здоров’я (міський або обласний департамент охорони здоров’), в якому він/вона працювали до виїзду з України. Він/вона має заповнити верифікаційну анкету (шаблон наведений у додатках до постанови) та надати сканкопії підтверджувальних документів.
Верифікацію здійснюють, збираючи та перевіряючи достовірність документів про освіту, кваліфікацію та професійний досвід працівника. Після завершення перевірки верифікатор вносить отримані результати до електронної відомості. У разі позитивного результату перевірки верифікатор оформляє довідку про освіту, кваліфікацію та професійний досвід працівника (українською та англійською мовами). Сканкопія довідки надсилається на адресу електронної пошти, зазначену медиком у верифікаційній анкеті.
Термін проведення перевірки та ухвалення рішення щодо її результатів становить 30 календарних днів з дня одержання заяви медичного працівника органом управління закладу охорони здоровʼя.
Оформлення подібного документу є поширеним в країнах Європейського Союзу, вже кілька країн висловили готовність створити спрощену процедуру працевлаштування для українських лікарів
За матеріалами: МОЗ
0

aam.com.ua

Developer