Новини

Вчені розробили вражаючу нову контактну лінзу, яка може зробити революцію в офтальмології. Він заснований на спіральному малюнку, який дозволяє оку фокусуватися на різних відстанях і в різних умовах освітлення.


Винахідники кажуть, що цю технологію можна застосувати до ряду мініатюрних систем зображення, включаючи споживчі гаджети, такі як гарнітури віртуальної реальності , щоб запропонувати більшу універсальність і гнучкість, ніж існуючі лінзи.

«На відміну від існуючих мультифокальних лінз, наша лінза добре працює в широкому діапазоні умов освітлення та зберігає мультифокальність незалежно від розміру зіниці. Для потенційних користувачів імплантатів або людей з віковою далекозорістю це може забезпечити незмінно чітке бачення, потенційно революціонізуючи офтальмологію»

Наразі люди похилого віку з такими захворюваннями, як далекозорість і катаракта, можуть використовувати прогресивні лінзи для фокусування на різних відстанях, при цьому різні частини скла мають різну силу збільшення.

Тут все розміщено в одній лінзі, яка також набагато менша та без спотворень, які можуть виникнути навколо периферійного зору користувача, завдяки застосуванню спіралі на основі спіралі Ферма. Хоча дослідники ще далеко від можливості масового виробництва спіральних діоптрійних контактних лінз , вони провели моделювання та лазерні тести, які показали, що лінза працює належним чином. Експерименти з добровольцями також дали обнадійливі результати.

«Для створення оптичного вихору зазвичай потрібні кілька оптичних компонентів. Наша лінза, однак, містить елементи, необхідні для створення оптичного вихору безпосередньо на її поверхні… Створення оптичних вихорів є процвітаючою сферою досліджень, але наш метод спрощує процес, знаменуючи значний прогрес у галузі оптики»

Все це дуже позитивно, але попереду ще багато роботи: команда каже, що необхідні подальші дослідження, щоб зрозуміти точну природу оптичних вихорів (або закрученого світла ), створюваних спіральним діоптрієм. Після цього технологію потрібно буде випробувати в окулярах для людей з недостатнім зором у реальних сценаріях. Дослідники також згадують низку інших застосувань у камерах для всього, від дронів до безпілотних автомобілів. Крім застосування в офтальмології, проста конструкція цієї лінзи може значно принести користь компактним системам візуалізації.

За матеріалами: SciTechAlert

0

aam.com.ua

Developer