Новини

У розпал літнього сезону особливо актуальною є проблема ротавірусної інфекції. Ротавірусна інфекція-інфекційне захворювання, яке передається повітряно-краплинним або фекально-оральним шляхами, а також через немиті фрукти, овочі, брудну воду і руки. Найбільше ця інфекція «любить» маленьких дітей у віці від 6 міс. до 5 років, так як у них імунітет ще досить слабкий і вони легко піддаються впливу бактерій, що проникають в ротову порожнину. По статистиці ротавірус вражає до 95% дітей вказаного віку і на жаль його частота з кожним роком зростає. Ротавірус може потрапити в рот дітей різними шляхами- пустушки, брудні руки дорослих, іграшки, інфікована вода і т.д.Потрапивши до рота інфекція починає просуватися нижче до кишечнику і успішно в ньому розмножуватися.

Найбільшу загрозу ротавірус представляє для дітей з:

-ослабленим імунітетом;

-гіпотрофією;

-анемією;

-алергією;

-діток, які знаходяться на штучному вигодовуванні.

Інкубаційний період складає від 12 до 24 годин, потім настає гостра стадія хвороби, яка триватиме 2-4 дні.

Основними симптомами хвороби є:

-втрата апетиту;

-висока t тіла;

-нудота;

-блювання;

-діарея, яка супроводжується сильними болями в животі і може в себе включати домішки слизу та зелені.

Батькам важливо не зволікати, а вчасно звернутися за медичною допомогою.

Лікування.  У першу чергу необхідно заповнити втрату рідини, яка виникла внаслідок діареї, адже саме зневоднення становить головну небезпеку.Потрібно постійно маленькими порціями вживати кислотно-лужну рідину.Якщо малюк стає сонливим і млявим,негайно викликайте швидку медичну допомогу, адже це є загрозливими симптомами.

Якщо дитину госпіталізували, то призначається комплексна терапія для відновлення водно- сольового балансу,вживання пробіотиків для відновлення природної мікрофлори кишечника, ентеросорбенти, які абсорбують вірус і його токсичні продукти.

Як тільки нормалізується діяльність шлунково-кишкового тракту( приблизно через 5-7 днів), можна їсти рідкі каші на воді, пити компот із сухофруктів. Від цільного молока, а також продуктів, які містять грубу клітковину потрібно відмовитись до повного одужання.Можна вводити печені яблука, варене м‘ясо нежирних сортів.

Профілактика. Кращою  профілактикою ротавірусної інфекції є дотримання правил особистої гігієни та вакцинація.

У всьому світі вже давно практикують вакцинацію від ротавірусу, а в деяких країнах вона є обов‘язковою і входить до переліку Національного календаря щеплень.

І я дуже сподіваюся, що в Україні вона теж стане обов‘язковою.

Вакцинацію можна проводити дітям старше 6 тижнів.Повний курс вакцинації включає в себе 3 стадіі з тимчасовим проміжком в 1,5 міс.Вона вводиться перорально і не доставляє ніяких неприємних і больових відчуттів малюкові.

За всіма питаннями щодо вакцинації звертайтеся до своїх лікарів, вони обов‘язково вам допоможуть і нададуть необхідну інформацію.

Бережіть себе і своїх діток!!! Будьте здорові!!!

Кабак А. В. – лікар загальної практики сімейної медицини, м. Дніпро.

1+

aam.com.ua

Developer

Коментарі

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Ваш коментра*

І`мя*