Новини

Рання стадія клінічного випробування дала багатообіцяючі результати для вакцини проти хламідіозу, повідомили дослідники.


Хламідіоз – це інфекційне захворювання, яке вражає органи сечовидільної, репродуктивної, дихальної системи, травного тракту, а у запущеній стадії – центральну нервову систему. Хламідіоз належить до найпоширеніших захворювань, які передаються статевим шляхом. На сьогоднішній день офіційна статистика вказує на сотні мільйонів заражених у всьому світі. За даними Центру з контролю та профілактики захворювань США , наразі не існує вакцини для захисту від інфекції, що передається статевим шляхом, яка є найпоширенішою бактеріальною ІПСШ у Сполучених Штатах . У 2022 році було понад 1,6 млн випадків. Бактерії також можуть спричинити інфекцію очей, яка є причиною втрати зору у 1,9 мільйона людей у всьому світі.

Хламідіоз залишається однією з найпоширеніших причин безпліддя у жінок, сказав доктор Джей Варма, професор популяційних наук про здоров’я в Weill Cornell Medicine в Нью-Йорку. Без лікування інфекція, яка зазвичай не викликає симптомів у жінок, може спричинити запальне захворювання органів малого таза, яке може призвести до рубцевої тканини, що ускладнює вагітність.

«Це вкрай необхідно. Ми маємо найвищий рівень захворюваності на ІПСШ в Америці з 1950-х років.»

Клінічні випробування фази 1 під керівництвом дослідників із Сполученого Королівства та Данії виявили, що експериментальна вакцина була безпечною та викликала імунну відповідь. Дослідження проводилося з 2020 по 2022 рік, і учасники були порівну розділені на здорових чоловіків і жінок із середнім віком 26 років. Жоден не мав хламідіозу. Дослідники протестували кілька різних доз вакцини, і учасники отримували або вакцину, або плацебо в три окремі дні протягом майже чотирьох місяців.

Оскільки дослідження вакцини знаходяться на ранніх стадіях, залишається багато питань.

«Чи дає це здатність затримувати інфекцію хламідіозом?
Якщо у вас є інфекція, чи означає це, що у вас більше шансів мати безсимптомну інфекцію? Ми цього не знаємо, і це буде наступний етап досліджень.»

Зараз дослідники планують запустити більш масштабне випробування фази 2, яке вивчатиме ефективність вакцини.

«Є надія, що одного разу вакцина зможе запобігти інфекції як у репродуктивній системі, так і в очах.
Я був дуже приємно здивований, тому що в оці справді важко викликати імунітет.»

Окрім уколу в руку, учасники дослідження також отримали вакцину у формі очних крапель.

«Є надія, що одного разу вакцина зможе запобігти інфекції як у репродуктивній системі, так і в очах.
Я був дуже приємно здивований, тому що в оці справді важко викликати імунітет.»

Джей Варма, який не брав участі в клінічних випробуваннях, сказав, що «цікаво бачити дослідження потенційно ефективних вакцин від інфекцій, що передаються статевим шляхом».

Вже існує кілька вакцин для запобігання певним інфекціям, що передаються статевим шляхом: вакцина проти ВПЛ , вакцина проти гепатиту В і вакцина проти Мpox (віспа мавп).

За матеріалами: NBC NEWS

0

aam.com.ua

Developer