Новини

Нове дослідження розкриває потенційний механізм, за допомогою якого ультрафіолетове випромінювання може впливати на регуляцію підшкірно-жирової клітковини. Це відкриття відкриває нові потенційні стратегії лікування ожиріння.


Ожиріння та метаболічні розлади викликають все більше занепокоєння щодо охорони здоров'я в усьому світі. В інноваційних дослідженнях дерматологи з'ясували, як ультрафіолетове (УФ) опромінення впливає на апетит і контроль ваги. Їхні результати показали, що ультрафіолетове опромінення підвищує рівень норадреналіну, знижує рівень лептину та сприяє перетворенню білого жиру в бурий, що збільшує витрати енергії. Ці результати потенційно прокладають шлях для нових підходів до профілактики та лікування ожиріння та метаболічних розладів.

Ультрафіолетове випромінювання є поширеним фактором навколишнього середовища, який має багатогранний вплив на шкіру, яка охоплює значну площу поверхні тіла. Ультрафіолетове випромінювання викликає згубні наслідки, такі як сонячні опіки, фотостаріння та рак шкіри; однак воно також пов'язане з корисними ефектами, такими як синтез вітаміну D.

«Нещодавні дані свідчать про те, що ультрафіолетове опромінення обмежує збільшення маси тіла на мишачих моделях ожиріння. Підшкірно-жирова клітковина є найважливішим органом у регуляції енергетичного гомеостазу.
Поряд з попередніми дослідженнями впливу ультрафіолетового опромінення на ожиріння та метаболічні розлади, наша команда була натхненна нашим попереднім відкриттям, що, хоча ультрафіолетові промені не досягають безпосередньо підшкірного жиру при впливі на шкіру, вони можуть регулювати метаболізм підшкірного жиру.
Це змусило нас висунути гіпотезу про те, що вплив ультрафіолетових променів на шкіру може відігравати значну роль у системному енергетичному гомеостазі, що спонукало до цього дослідження.»

Дослідники виявили, що при постійному впливі ультрафіолетового випромінювання миші, яких годували нормальною дієтою, а ті, хто дотримувався дієти з високим вмістом жирів, демонстрували підвищений апетит через зниження лептину, ключового гормону в регуляції апетиту. Однак збільшення ваги не відбулося. Вони виявили, що ультрафіолетове випромінювання пригнічує збільшення ваги, посилюючи секрецію нейромедіатора норадреналіну, який не тільки знижує лептин, але й збільшує витрати енергії через зміну підшкірного жиру.

Підвищено споживана енергія, зумовлена підвищеним апетитом, перетворюється на тепло і спалюється до того, як вона може накопичитися в підшкірному жирі, таким чином запобігаючи збільшенню ваги.

Це дослідження дає нове уявлення про вплив ультрафіолетового опромінення на апетит і регуляцію ваги, відкриваючи можливості для нових підходів у профілактиці та лікуванні ожиріння та метаболічних розладів. Зокрема, розкриття механізму, за допомогою якого ультрафіолетове випромінювання запобігає збільшенню ваги, може запропонувати нові підходи до регуляції дієти та втрати ваги, надаючи інноваційне розуміння здоров'я та лікування ожиріння, що може позитивно вплинути на здоров'я людини.

«Це дослідження з'ясовує механізм, за допомогою якого ультрафіолетове опромінення може підвищити апетит, одночасно пригнічуючи збільшення ваги. Ці результати значною мірою сприяють розумінню впливу ультрафіолетового випромінювання на енергетичний метаболізм і гомеостаз, а також відкривають нові шляхи для вивчення стратегій профілактики та лікування ожиріння та метаболічних розладів.
Примітно, що той факт, що ультрафіолетове випромінювання знижує рівень лептину та збільшує норадреналін, тим самим сприяючи потемнінню підшкірного жиру та збільшенню витрат енергії, дає новаторську підказку для розробки стратегій лікування ожиріння. Це дослідження демонструє, що ультрафіолетове опромінення не тільки впливає на шкіру, але й відіграє глибоку роль в енергетичному обміні та процесах гомеостазу нашого організму.
Однак необхідні подальші дослідження довгострокових наслідків та безпеки ультрафіолетового опромінення, і має бути значний інтерес до розробки нових терапевтичних підходів, які використовують ефективність ультрафіолетового випромінювання.»
«Однак оскільки ультрафіолетове опромінення може прискорити старіння шкіри та сприяти раку шкіри, бажано мінімізувати вплив ультрафіолету та захистити шкіру сонцезахисним кремом.
Таким чином, наша дослідницька група планує провести подальші дослідження, щоб розробити нові стратегії, які могли б імітувати вплив ультрафіолетового випромінювання на ожиріння та регуляцію метаболізму.»

За матеріалами: SciTechDaily

0

aam.com.ua

Developer