Новини

Завершилось громадське обговорення постанови, згідно якої уряд пропонував залучення студентів медичних навчальних закладів до надання медичної допомоги населенню підчас надзвичайних станів, карантину та воєнного стану. Ми писали про це тут.

Минулої п’ятниці, 21 квітня, Уряд повідомив про затвердження порядку залучення до надання медичної допомоги окремих категорій осіб на період дії карантинних заходів, надзвичайної ситуації, надзвичайного чи воєнного стану.
Постановою визначено, що залучати до надання медичної допомоги будуть:
• лікарів-інтернів;
• фармацевтичних працівників;
• студентів старших курсів за спеціальностями "Медицина", "Медсестринство", "Стоматологія", "Технології медичної діагностики та лікування", "Медична психологія", "Фармація, промислова фармація" (спеціалізація "Фармація"), "Терапія та реабілітація", "Педіатрія" галузі знань "Охорона здоров'я";
• лікарів-фахівців і молодших спеціалістів із медичною освітою без вимог щодо атестації на присвоєння або підтвердження кваліфікаційної категорії.
Для залучення до роботи в заклади охорони здоров'я нових співробітників уряд визначив кілька механізмів.
Студентів, які навчаються за вищезгаданими спеціальностями, залучатимуть за допомогою:
• Укладання цивільно-правових чи трудових договорів.
• Підбору напрямів для проходження медичної практики до претендентів на вищу медичну освіту.
• Відрядження.
У МОЗ підкреслили, що для кожної категорії медиків, що залучаються до надання медичної допомоги, будуть встановлені обов'язки, які можуть виконуватися, та умови їх виконання.
Такі зміни, за інформацією відомства, допоможуть органам охорони здоров'я задовольнити додаткову потребу в кадрах, що виникла в період дії карантину, надзвичайної ситуації, надзвичайного чи воєнного стану.
Нагадаємо, воєнний стан в Україні було введено 24 лютого 2022 року, указом Президента продовжено до 20 травня 2023 року.
За матеріалами: KMU.GOV.UA
0

aam.com.ua

Developer