Новини

Ендометріоз - поширене гінекологічне захворювання репродуктивного віку, при якому клітини ендометрію розростаються поза межі внутрішніх стінок матки, спричинюючи хронічний запальний процес. Захворювання вражає близько 190 мільйонів людей в усьому світі. Нове експериментальне лікування може дати нову на дію полегшення симптомів, серед яких біль, збільшення матки, безпліддя.

Як повідомили токійські дослідники, щомісячні ін’єкції антитіл усувають ознаки ендометріозу у мавп . Антитіло націлено на IL-8, молекулу, яка викликає запалення всередині розрізнених, іноді кровоточивих уражень, які позначають захворювання. Команда виявила, що після нейтралізації IL-8 ці ознаки ураження зменшуються.
Багато вчених вважають, що ендометріоз виникає, коли частинки слизової оболонки матки — ендометрій — відшаровуються під час менструації. Замість того, щоб вийти через піхву, вони подорожують в іншому напрямку: вгору по маткових трубах. Ці шматочки тканини потім проникають в тіло, проростаючи ураженнями там, куди вони потрапляють. Вони потраплять на яєчники, фаллопієві труби, сечовий міхур та інші місця за межами матки й живуть власним життям. Осередки можуть проростати нервові клітини, утворювати тверді шматки тканини і навіть кровоточити під час менструального циклу. Вони також можуть спровокувати хронічні напади тазового болю. Якщо у вас є ендометріоз, ви можете відчувати «біль під час сечовипускання, біль під час дефекації, біль під час сексу, біль під час руху», говорить Філіппа Сондерс, репродуктолог з Единбурзького університету. Люди з цим захворюванням також можуть боротися з безпліддям і депресією, додає вона. Після постановки діагнозу пацієнти стикаються з дефіцитом варіантів лікування — немає ліків, є лише терапія для полегшення симптомів. Операція з видалення уражень може допомогти, але симптоми часто повертаються.
Хвороба вражає принаймні 10 відсотків дівчат, жінок і трансгендерних чоловіків у репродуктивному віці, каже Сондерс. І люди зазвичай страждають роками — в середньому близько восьми — до встановлення діагнозу.
Лікарі вважають менструальний тазовий біль дуже поширеним явищем.
Гормональні препарати, які зупиняють овуляцію та менструацію, також можуть допомогти. Але ці препарати мають побічні ефекти і не ідеальні для людей, які намагаються завагітніти.
Ми бачимо цих пацієнтів день у день, бачимо, як вони страждають, і здається, що ми робимо недостатньо.
Команда Нісімото-Какіучі створила антитіло, яке захоплює фактор запалення IL-8, білок, який вчені раніше вважали одним із потенційних винуватців захворювання. За словами Нісімото-Какіуті, антитіло діє як збирач сміття. Воно хапає IL-8, доставляє його до механізму утилізації відходів клітини, а потім вирушає, щоб зловити ще IL-8.
Команда протестувала антитіло на мавпах, які були хірургічно модифіковані щоб мати ендометріоз. Лікували 11 мавп ін’єкцією антитіл раз на місяць протягом шести місяців. У цих тварин пошкодження зморщувалися, їх маса також зменшилась. Нісімото-Какіучі каже, що до цього дослідження команда не вважала, що такі ознаки ендометріозу є оборотними.
Зараз компанія почала першу фазу клінічних випробувань, щоб перевірити безпеку терапії на людях. Лікування є одним із кількох методів лікування ендометріозу, які тестують вчені. Інші випробування тестуватимуть нові гормональні препарати, операцію за допомогою роботів та поведінкові втручання.
За матеріалами: ScienceNews
0

aam.com.ua

Developer