Новини

Британські вчені кажуть, що вони зробили "кардинальний" прорив у дослідженнях раку молочної залози після того, як знайшли спосіб, як зберегти тканини молочної залози поза тілом принаймні на тиждень.


Дослідження, яке було профінансоване благодійною організацією Prevent Breast Cancer, показало, що тканини можна зберегти в спеціальному гелевому розчині, що допоможе вченим визначити найефективніші медикаментозні методи лікування пацієнтів. Експерти виявили, що збережена тканина молочної залози зберігає свою структуру, типи клітин і здатність реагувати на ряд ліків так само, як і нормальна тканина молочної залози.

Дослідження, опубліковане в Journal of Mammary Gland Biology and Neoplasia, може сприяти розробці нових ліків для лікування та профілактики раку молочної залози без необхідності тестування на тваринах.

Доктор Ханна Харрісон, науковий співробітник Манчестерського університету, сказала, що відкриття допоможе вченим протестувати найбільш підходящі ліки на живих тканинах для лікування та профілактики раку молочної залози.

«Існують різні варіанти зниження ризику для жінок з високим ризиком розвитку раку молочної залози – наприклад, для тих, хто має значний сімейний анамнез або має мутації в генах BRCA [раку молочної залози]. Однак не всі способи працюють для всіх жінок.
Цей новий підхід означає, що ми можемо почати визначати, які препарати будуть працювати для яких жінок, вимірюючи їх вплив на живі тканини. Зрештою, це означає, що жінки можуть приймати найефективніший препарат для свого конкретного генетичного складу»

Харрісон та її команді вдалося зберегти життєздатність тканин молочної залози поза організмом протягом відносно тривалого періоду.

«Тестуючи різні формули гідрогелю, ми змогли знайти рішення, яке зберігає тканини людських грудей принаймні на тиждень, а часто навіть довше. Це дійсно змінює правила гри для досліджень раку молочної залози у багатьох відношеннях.
Ми можемо краще тестувати ліки як для профілактики, так і для лікування раку, а також можемо вивчити, як такі фактори, як щільність молочної залози, яка, як ми знаємо, є фактором ризику раку молочної залози, реагують на певні гормони або хімічні речовини, щоб побачити, чи впливає це на розвиток раку»

За словами дослідників, те, що було доступно досі, не може «повністю відтворити складність людської тканини, в якій відсутні людський позаклітинний матрикс, строма та імунні клітини, які, як відомо, впливають на відповідь на терапію».

«Смертність від раку молочної залози у Великобританії знижується завдяки вдосконаленню можливостей скринінгу та лікування, але захворюваність продовжує зростати, і рак молочної залози є найбільш часто діагностованим раком у Великобританії.»

За матеріалами: Science News

0

aam.com.ua

Developer