Новини

Перший реципієнт з генетично модифікованою свинячою ниркою помер майже через два місяці після операції, повідомили в суботу його сім'я та лікарня, яка проводила операцію.


Річарду «Ріку» Слейману в березні у віці 62 років зробили трансплантацію в Массачусетській загальній лікарні. Хірурги сказали, що вони вірили, що свиняча нирка прослужить щонайменше два роки.

Команда трансплантологів Массачусетської загальної лікарні заявила, що глибоко засмучена смертю Слеймана та висловила співчуття його родині. Вони сказали, що не мають жодних ознак того, що він помер в результаті трансплантації.

Цей пацієнт був першою живою людиною, яка пройшла процедуру. Раніше нирки свиней тимчасово пересаджували донорам із мертвим мозком. Двом чоловікам пересадили серце від свиней, хоча обидва померли протягом кількох місяців.

У 2018 році пацієнту пересадили нирку в лікарні, але торік йому довелося повернутися на діаліз, коли з’явилися ознаки невдачі. Коли виникли ускладнення діалізу, що вимагало частих процедур, його лікарі запропонували пересадити свинячу нирку. Незважаючи на сумну звістку, родина пацієнта виступила з заявою, в якій подякувала лікарям.

« Їхні величезні зусилля, спрямовані на проведення ксенотрансплантації, дали нашій родині ще сім тижнів з Ріком, і наші спогади, створені за цей час, залишаться в наших умах і серцях. »
«Рік переніс операцію частково, щоб дати надію тисячам людей, яким потрібна трансплантація, щоб вижити. Його надія й оптимізм триватимуть вічно »

Ксенотрансплантація стосується лікування пацієнтів клітинами, тканинами або органами тварин. Такі спроби довго не приносили успіху, оскільки імунна система людини негайно знищувала чужорідні тваринні тканини. Останні спроби стосувалися свиней, які були модифіковані таким чином, що їхні органи стали більш схожими на людські.

За останні кілька років схожі спроби робили вже двічі. Щоб після операції не було відторгнення донорського органу як чужорідного, свинячі нирки для трансплантації вирощують спеціально та "олюднюють" методом генетичної адаптації.

Тільки в США понад 100 000 людей перебувають у національному списку очікування на трансплантацію, більшість із них хворі на нирки, і тисячі людей щороку помирають, не доживши до своєї черги. Науковці продовжують пошуки, щоб мати можливість врятувати всіх.

За матеріалами: NBC NEWS

0

aam.com.ua

Developer