Новини

Вчені відкрили новий чудовий спосіб знищення ракових клітин. Стимуляція молекул аміноціаніну ближнім інфрачервоним світлом змушувала їх вібрувати синхронно, достатньо, щоб розірвати мембрани ракових клітин.


Молекули аміноціаніну вже використовуються в біовізуалізації як синтетичні барвники. Зазвичай використовуються в низьких дозах для виявлення раку, вони залишаються стабільними у воді і дуже добре прикріплюються до зовнішньої сторони клітин.

Дослідницька група з Університету Райса та Техаського університету заявила, що новий підхід є помітним покращенням у порівнянні з іншим видом молекулярного втручання, що вбиває рак, розробленого раніше, під назвою мотори типу Ферінги, які також можуть руйнувати структури проблемних клітин.

«Це абсолютно нове покоління молекулярних машин, які ми називаємо молекулярними відбійними молотками. Вони більш ніж у мільйон разів швидші у своєму механічному русі, ніж колишні двигуни типу Feringa, і їх можна активувати за допомогою ближнього інфрачервоного світла, а не видимого.»

Використання ближнього інфрачервоного світла є важливим, оскільки воно дозволяє вченим проникнути глибше в організм. Рак кісток і внутрішніх органів потенційно можна вилікувати без необхідності хірургічного втручання, щоб дістатися до місця росту раку.

У тестах на культивованих, вирощених у лабораторії ракових клітинах метод молекулярної вібрації показав 99-відсоткову ефективність знищення клітин. Підхід також був протестований на мишах з пухлинами меланоми, і половина тварин позбулася раку.

Структура та хімічні властивості молекул аміноціаніну означають, що вони синхронізуються з правильним стимулом, наприклад, ближнім інфрачервоним світлом. Перебуваючи в русі, електрони всередині молекул утворюють так звані плазмони, сукупно вібруючі об'єкти, які керують рухом по всій молекулі.

«Що потрібно підкреслити, так це те, що ми знайшли інше пояснення того, як ці молекули можуть працювати. Це перший випадок, коли молекулярний плазмон використовується таким чином для збудження всієї молекули та фактичного механічного впливу, який використовується для досягнення певної мети – у цьому випадку розриву мембрани ракових кліти»

Плазмони мають «руку» з одного боку, що допомагає з'єднувати молекули з мембранами ракових клітин, в той час як рухи вібрацій розбивають їх на частини. Дослідження ще тільки починаються, але ці початкові висновки є дуже багатообіцяючими.

Це також свого роду проста біомеханічна техніка, від якої раковим клітинам було б важко розвинути якусь блокаду. Далі дослідники розглядають інші типи молекул, які можна використовувати подібним чином.

«Це дослідження стосується іншого способу лікування раку за допомогою механічних сил на молекулярному рівні»

За матеріалами: ScienceAlert

0

aam.com.ua

Developer