Новини

Дослідники з Інституту науки Вейцмана в Ізраїлі виявили дріжджі, які можуть бути використані для профілактики інвазивного кандидозу, основної причини смерті госпіталізованих пацієнтів та пацієнтів з ослабленим імунітетом. Дослідження, нещодавно опубліковане в Journal of Experimental Medicine (JEM), показує, що нові дріжджі нешкідливо живуть у кишечнику мишей і людей і можуть витіснити дріжджі, відповідальні за кандидоз, Candida albicans.


Мільйони видів мікробів живуть всередині або на людському тілі, багато з них нешкідливі або навіть корисні для здоров'я людини. Мікроскопічні дріжджі C. albicans зазвичай зустрічаються в кишечнику та інших слизових поверхнях тіла і зазвичай є доброякісними, хоча іноді вони можуть розростатися і викликати поверхневі інфекції, широко відомі як молочниця.

Однак за певних обставин дріжджі можуть проникати через кишковий бар'єр і системно інфікувати кров або внутрішні органи. Це небезпечне захворювання, відоме як інвазивний кандидоз, зазвичай спостерігається в медичних установах, особливо у пацієнтів з ослабленим імунітетом, з рівнем смертності до 25%.

Вивчаючи дріжджові інфекції у лабораторних мишей, Штеффен Юнг і його колеги з Інституту Вейцмана виявили, що деякі з їхніх мишей були носіями нового виду дріжджів, які запобігали зараженню тварин C. albicans. Новий вид, який дослідники назвали Kazachstania weizmannii, тісно пов'язаний з дріжджами, пов'язаними з виробництвом закваски, і, здається, невинно живе в кишечнику мишей, навіть коли тварини мають імуносупресію.

Дослідники виявили, що K. weizmannii може перевершити C. albicans за своє місце в кишечнику, зменшуючи популяцію C. albicans у кишечнику мишей. Більше того, хоча C. albicans може проникати через кишковий бар'єр і поширюватися на інші органи у мишей з імуносупресією, присутність K. weizmannii у питній воді тварин значно затримувала початок інвазивного кандидозу.

«Завдяки своїй здатності успішно конкурувати з C. albicans у кишечнику миші, K. weizmannii знизив тягар C. albicans і пом'якшив розвиток кандидозу у тварин з імуносупресією.
Ця конкуренція між видами Kazachstania та Candida може мати потенційну терапевтичну цінність для лікування захворювань, опосередкованих C. albicans.»

За матеріалами: SciTechDaily

0

aam.com.ua

Developer