Новини

Трохи більше року тому Європейський Союз і Управління з санітарного нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів США схвалили новий антиретровірусний препарат, спрямований на боротьбу з інфекціями, викликаними вірусом імунодефіциту людини (ВІЛ).


Цей препарат під назвою Ленакапавір є першим у своєму роді, який спеціально націлений на захисну оболонку вірусу ВІЛ, відому як капсид, пропонуючи новий підхід до лікування.

Міжнародна група дослідників на чолі з медичними дослідниками UNSW у Сіднеї тепер має подробиці про те, як цей новий препарат доводить капсид ВІЛ до критичної точки, зупиняючи вірус. Молекулярні механізми, які вони виявили, опубліковані в журналі eLife, і можуть допомогти вдосконалити та розробити більш ефективну противірусну терапію.

ВІЛ укладає свій генетичний матеріал у білкову оболонку, щоб захистити вірус, оскільки він перетворює свою геномну РНК на ДНК на шляху до ядра після проникнення в клітину-мішень. Розроблений біофармацевтичною компанією Giliad Sciences, ленакапавір був розроблений, щоб перешкодити цьому самому захисту, який забезпечує капсид. І цей сильнодіючий препарат тривалої дії є першим і поки що єдиним, схваленим анти-ВІЛ-терапією, який це робить.

«Той факт, що капсид відіграє центральну роль на багатьох стадіях життєвого циклу вірусу, а отже, є дійсно хорошою мішенню для ліків, є концепцією, яка з'явилася лише в останні роки»

Поєднавши дослідження клітинних інфекцій з одномолекулярною візуалізацією, дослідники показали, як ленакапавір порушує життєвий цикл ВІЛ. Деякі припускали, що препарат робить капсид твердішим, щоб зафіксувати вірус, тим самим не дозволивши інфікування. Натомість команда побачила, що капсид, збагачений препаратом, насправді став дуже крихким.

«Ми виявили, що ця гіперстабілізація фактично призвела до передчасного розриву капсиду, перш ніж вірус зможе завершити перетворення своєї РНК на ДНК»

У клітині-мішені капсид розривається до того, як вірус досягне ядра, залишаючи свій генетичний матеріал відкритим для ворожого середовища в цитоплазмі клітини-хазяїна. Щоб вивчити вплив ленакапавіру на окремі капсиди з часом, команда працювала з неінфекційними ВІЛ-подібними частинками, що виробляються клітинами.

«За допомогою нашого мікроскопа ми можемо подивитися на цілісність капсидів. Відстежуючи вивільнення флуоресцентних міток, завантажених у капсид, ми можемо точно визначити, коли він трісне»

Разом з доктором Лео Джеймсом та іншими колегами з Лабораторії молекулярної біології у Великій Британії команда також вивчила створення нових капсидів, відтворюючи процес, який відбуватиметься після того, як новостворені копії вірусного геному будуть зібрані в пакети для вивільнення з інфікованих клітин. Вони виявили, що ленакапавір саботує цілісність капсиду і на цій фазі життєвого циклу ВІЛ, прискорюючи конструкцію капсиду, щоб змусити його похизуватися. Деформовані капсиди, які утворилися, не змогли належним чином закритися і не змогли захистити вірусний геном від атаки.

Це дослідження не тільки розв'язує суперечки про те, чи посилюють чи послаблюють капсид препарати, націлені на капсид, виявлений механізм також може бути використаний для націлювання на інші віруси, які створюють капсиди для захисту від захисту хазяїна.

«Ленакапавір на порядок кращий за будь-яку іншу сполуку, націлену на капсид. Наші результати дають дійсно хороший план того, як цей препарат може бути настільки неймовірно ефективним»

За матеріалами: SciTechDaily

0

aam.com.ua

Developer