Новини

Управління з контролю за якістю харчових продуктів і медикаментів США схвалило ін’єкції Aurlumyn (ілопрост) для лікування важких обморожень у дорослих, щоб зменшити ризик ампутації пальців рук або ніг.


«Це схвалення надає пацієнтам перший в історії варіант лікування серйозного обмороження. Ця нова опція надає лікарям інструмент, який допоможе запобігти ампутації обморожених пальців рук або ніг, яка змінить життя»

Обмороження може відбуватися в кілька стадій, починаючи від легкого обмороження, яке не потребує медичного втручання та не спричиняє постійного пошкодження шкіри, до важкого обмороження, коли і шкіра, і підлеглі тканини заморожені, а кровотік припиняється, іноді вимагає ампутації. Новий затверджений препарат є вазодилататором (препаратом, який відкриває кровоносні судини) і запобігає згортанню крові.

Ефективність ілопросту при лікуванні тяжкого обмороження була в основному встановлена у відкритому контрольованому дослідженні, де рандомізували 47 дорослих із сильним обмороженням, які всі отримували аспірин внутрішньовенно та за стандартом лікування. Одна з цих груп (група 1) отримувала ілопрост внутрішньовенно протягом 6 годин щодня протягом 8 днів. Дві інші групи отримували інші препарати, які не були схвалені для лікування обмороження, з ілопростом (група 2) або без ілопросту (група 3). Основним показником ефективності було сканування кісток, отримане через 7 днів після початкового обмороження, яке використовувалося для прогнозування необхідності ампутації принаймні одного пальця руки або ноги.

На 7-й день результати сканування кісток, що передбачають необхідність ампутації, спостерігалися у 0% (0 з 16) пацієнтів, які отримували тільки ілопрост (група 1), порівняно з 19% (3 з 16) пацієнтів у групі 2 і 60% (9 з 15). ) пацієнтів у групі 3. Наявність аномалій сканування кісток була значно нижчою в двох групах, які отримували ілопрост. Більшість пацієнтів мали інформацію про те, чи була їм згодом принаймні одна ампутація пальця на руці або нозі. Необхідність ампутації відповідала результатам сканування кісток.

Найбільш поширені побічні ефекти включають головний біль, почервоніння, прискорене серцебиття, нудоту, блювоту, запаморочення та гіпотензію. Aurlumyn також містить застереження та застереження щодо того, що він може спричинити симптоматичну гіпотензію.

Ілопрост – не новий препарат, він був спочатку схвалений у 2004 році для лікування легеневої артеріальної гіпертензії.

Обмороження – вид травми, викликаної низькими температурами. Це призводить до втрати відчуття та кольору в уражених областях, як правило, на носі, вухах, щоках, підборідді, пальцях рук і ніг. Обмороження може назавжди пошкодити тканини, а важкі випадки можуть призвести до ампутації (видалення ураженої частини тіла).

В разі підозри на обмороження одразу слід визначити, чи є наявна гіпотермія, оскільки вона є більш небезпечною і потребує невідкладної допомоги

Перша допомога при обмороженні:

  • Якнайшвидше перенесіть людину в тепле приміщення.
  • Якщо немає крайньої необхідності, не ходіть на ногах або пальцях ніг, які мають ознаки обмороження — це збільшує пошкодження.
  • Не розтирайте обморожене місце снігом і взагалі не масажуйте його. Це може завдати ще більшої шкоди
  • Помістіть обморожені місця в теплу, а не гарячу воду (температура повинна бути комфортною на дотик для неуражених частин тіла).
  • Якщо теплої води немає, зігрійте уражену ділянку теплом тіла. Наприклад, ви можете використовувати тепло пахви, щоб зігріти обморожені пальці.
  • Не використовуйте для зігрівання грілку, нагрівальну лампу або тепло печі, каміна чи радіатора. Уражені ділянки німіють і можуть легко опіктися.

За матеріалами: FDA

0

aam.com.ua

Developer