Новини

Вперше в Україні технологію штучного інтелекту під час діагностики туберкульозу застосовуватимуть у трьох фтизіопульмонологічних центрах Івано-Франківської, Львівської та Сумської областей.


Надсучасне обладнання вже встановлено, медики пройшли навчання із застосування систем під час діагностики пацієнтів. Штучний інтелект проводить автоматичний аналіз, читаючи рентген-знімки, і відображає зони потенційної патології у вигляді теплової карти легенів, що й дозволяє виявити найменші ділянки ураження.

Штучний інтелект для автоматизованої обробки діагностичних даних успішно використовується у понад 40 країнах світу, тепер Україна буде серед них.

Львівська та Сумська області отримали обладнання в рамках проєктів Глобального Фонду для боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією в рамках співпраці Міністерством охорони здоровʼя та Центру громадського здоровʼя МОЗ України. Івано-Франківська область отримала штучний інтелект від японського виробника у межах тристоронньої угоди з Центром громадського здоровʼя МОЗ України та Івано-франківським фтизіопульмонологічним центром.

У січні 2024 року в Україні зареєстровано 1 687 випадків туберкульозу, з яких 1 279 – нових випадків захворювання. Загалом медикаментозне лікування отримують понад 12,5 тисячі пацієнтів. За даними Всесвітньої організації охорони здоровʼя, туберкульоз є другою за розповсюдженням причиною смерті у світі. Більше ніж 10 мільйонів людей продовжують щороку хворіти на туберкульоз.

За матеріалами: МОЗ України

0

aam.com.ua

Developer