Новини

Нове дослідження, проведене спільно науковцями з Універститету Каліфорнії (США) та Університетом Глазго (шотландія) , виявило, що молоді люди і підлітки, у яких виникла сильна недовіра до інших людей внаслідок знущань у дитинстві, значно частіше мають значні проблеми з психічним здоров’ям, коли вони вступають у доросле життя, порівняно з тими, у кого не виникають проблеми міжособистісної довіри. Підлітки, які зазнають знущань і відчувають недовіру до інших, у 3,5 рази частіше відчувають клінічно значущі проблеми з психічним здоров’ям до 17 років.


Дослідження, опубліковане цього тижня у журналі Nature Mental Health , вважається першим, у якому вивчається зв’язок між залякуванням однолітків, міжособистісною недовірою та подальшим розвитком проблем психічного здоров’я, таких як тривога, депресія, гіперактивність, і гнів.

Дослідники використали дані 10 000 дітей у Сполученому Королівстві, які збирались протягом майже двох десятиліть у рамках Millennium Cohort Study. На основі цих даних дослідники виявили, що підлітки, які зазнали знущань у віці 11 років і, у свою чергу, розвинули більшу міжособистісну недовіру до 14 років, мали приблизно в 3,5 рази більше шансів мати клінічно значущі проблеми з психічним здоров’ям у віці 17 років порівняно з тими, хто розвинув меншу недовіру.

За словами старшого автора дослідження д-ра Джорджа Славіча, який керує Лабораторією оцінки та дослідження стресу в Університеті Каліфорнії, отримані дані можуть допомогти школам та іншим установам розробити нові науково обґрунтовані втручання для протидії негативним наслідкам знущань на психічне здоров’я

«На даний момент є кілька тем громадської охорони здоров’я, важливіших, ніж психічне здоров’я молоді. Щоб допомогти підліткам максимально реалізувати свій потенціал, нам потрібно інвестувати в дослідження, які визначають фактори ризику погіршення здоров’я та перетворюють ці знання на профілактичні програми, які можуть покращити здоров’я та стійкість протягом усього життя»

Ці висновки зроблені на тлі зростаючої стурбованості громадської охорони здоров’я щодо психічного здоров’я молоді. Нещодавні дослідження, проведені Центром контролю та профілактики захворювань США, показали, що 44,2% опитаних старшокласників у США повідомили про депресію принаймні два тижні у 2021 році, причому кожен 10 опитаний учень повідомив про спробу самогубства того року.

У цьому новому дослідженні науковці розглядали ці тривожні тенденції з точки зору теорії соціальної безпеки, яка припускає, що соціальні загрози, такі як знущання, впливають на психічне здоров’я частково через прищеплення переконання, що іншим людям не можна довіряти, або що світ є непривітне, небезпечне або непередбачуване місце.

Попередні дослідження виявили зв’язок між булінгом та проблемами психічного та поведінкового здоров’я серед молоді, зокрема його вплив на зловживання психоактивними речовинами, депресію, тривогу, самоушкодження та суїцидальні думки. Проте, досліджуючи молодь упродовж тривалого часу, це дослідження є першим, що підтверджує підозрюваний шлях того, як знущання призводять до недовіри та, у свою чергу, до проблем з психічним здоров’ям у пізньому підлітковому віці.

За словами Славіча, коли в підлітковому віці у людей виникають клінічно значущі проблеми з психічним здоров’ям, це може підвищити ризик виникнення як психічних, так і фізичних проблем протягом усього життя, якщо їх не вирішити.

На додаток до міжособистісної недовіри, автори перевірили, чи дієта, сон або фізична активність також пов’язують знущання однолітків з подальшими проблемами психічного здоров’я. Проте було виявлено, що лише міжособистісна недовіра пов’язує знущання з більшим ризиком виникнення проблем із психічним здоров’ям у віці 17 років.

«Ці дані свідчать про те, що нам справді потрібні шкільні програми, які сприятимуть розвитку почуття міжособистісної довіри на рівні класу та школи. Одним із способів зробити це було б розробити програми, засновані на фактичних даних, які особливо зосереджені на переході до середньої школи та коледжу, і які створюють школу як можливість розвинути тісні, довготривалі стосунки»

За матеріалами: ScitechDaily

0

aam.com.ua

Developer