Новини

Згідно з дослідженням, нещодавно опублікованим у Microbiology Spectrum, журналі Американського товариства мікробіології , дослідники виявили, що два пробіотичні штами ефективні у зниженні ваги у собак із ожирінням .


У новому дослідженні дослідницька група вивчала метаболічні захворювання у тварин-компаньйонів і вирішила визначити пробіотики, придатні для тривалого та безпечного лікування.

«Початкова проблема полягала у виборі конкретних метаболічних захворювань для обстеження, що змусило нас зосередитися на поширеній проблемі «ожиріння у домашніх тварин»

Примітно, що глобальна поширеність ожиріння вища серед літніх домашніх тварин, досягаючи приблизно 50% від загальної популяції домашніх тварин у всіх вікових групах. Значна частина цих домашніх тварин вже проходить лікування, включаючи дієтичне втручання.

Команда розпочала експерименти з основною метою - виявлення пробіотиків, здатних зменшити відсоток жиру в організмі домашніх тварин. Однією з основних цілей науковців є підвищення обізнаності про нагальну потребу в подальших дослідженнях пробіотиків, призначених для домашніх тварин, наголошуючи на широкому спектрі типів пробіотиків, які мають потенційне застосування. Окрім простого визнання їхньої ролі у вирішенні конкретних проблем, вчені виступають за визнання ширших терапевтичних можливостей пробіотиків, які охоплюють широкий спектр захворювань, що вражають тварин-компаньйонів.

Щоб визначити відповідних кандидатів на пробіотики для тварин-компаньйонів, Кім і його колеги ретельно дослідили варіації в складі кишкової мікробіоти молодих і старих собак, виявивши зниження популяції молочнокислих бактерій, видів Bifidobacterium і видів Enterococcus у літніх собак. Це розуміння керувало їх рішенням використовувати ці конкретні штами.

В експериментальній фазі вони вводили ці відібрані штами, Enterococcus faecium IDCC 2102 і Bifidobacterium lactis IDCC 4301, разом із дієтою з високим вмістом жиру, когорті біглів. Результати були переконливими, демонструючи ефективність штамів у зменшенні жиру в організмі та виправленні дисбалансу кишкової мікрофлори, спричиненого ожирінням.

«Штами, які ми ретельно відібрали, продемонстрували надзвичайний успіх у зниженні відсотка жиру в організмі собак. Що відрізняє ці штами, так це їхня здатність не тільки обмежувати споживання з їжею або посилювати виділення для зниження маси тіла, але, що більш важливо, активувати енергетичний обмін. Навіть під час висококалорійної дієти ми спостерігали зниження маси тіла, зменшення накопичення підшкірного жиру та посилення енергетичного обміну. Це підтвердило зміну метаболічної орієнтації організму на споживання жиру, а не на накопичення жиру»

Автор додав, що важливо, оскільки накопичення жиру часто призводить до системного запалення та порушення метаболізму гормонів, дослідження виявило помітні покращення. У групі, яка вживала вибрані штами, дослідники спостерігали зниження рівня запалення та посилення основних метаболічних активностей, таких як виробництво інсуліну. Крім того, у тварин збільшилась частка особливих бактерій, які зазвичай знаходяться в організмі, діючи як захист від шкідливих бактерій і підвищуючи імунітет.

Кім сказав, що особливо обнадіює те, що ці зміни не є швидкоплинними. Натомість вони зберігаються в організмі собаки, забезпечуючи збереження спостережуваних позитивних змін з часом. Цей тривалий вплив підкреслює потенційні довгострокові переваги включення цих пробіотичних штамів у режим здоров’я тварин-компаньйонів.

«Хоча типи пробіотиків, придатних для споживання людиною або промисловою худобою, були визначені та створені, відсутність стандартизованих рекомендацій для тварин-компаньйонів є кричущою прогалиною. Наше дослідження мало на меті усунути цей дефіцит, прагнучи розширити спектр пробіотиків, застосовних до домашніх тварин у різних середовищах»

За матеріалами: SciTechDaily

0

aam.com.ua

Developer