Новини

Developer

Ред.: Аверкіна Любов

Згідно з новими дослідженнями у США, щоденне вживання канабісу підвищує ризики серйозних серцевих захворювань.

Зокрема, щоденне вживання рекреаційного наркотика підвищує ризики серцевої недостатності на 34%. Це було підтверджено результатами дослідження впродовж майже 4 років, до якого було залучено понад 150 тис американців.
Лікар-резидент Medstar Health в Балтіморі Якубу Бене-Алхасан, який очолював це дослідження заявив, що його результати мають заохотити більше вивчати вплив марихуани на здоровʼя, особливо на серцево-судинний ризик. Адже проаналізувавши дані осіб, які не мали серцевої недостатності до участі в дослідницькій програмі Національного інституту здоровʼя, було встановлено, що за 45 місяців у майже 3 тис. її учасників виникла серцева недостатність. Ризик розвитку цього захворювання виявився на третину вищим у тих, хто щоденно вживав марихуану, порівняно з тими, хто ніколи не вживав наркотик. Результати виявилися однаковими, навіть якщо врахувати стаж куріння та інші фактори ризику, хоча в дослідженні не уточнювалося, чи вживалася марихуана у вигляді трави, чи в харчових продуктах.
В окремому дослідженні інша команда проаналізувала загальнонаціональну базу даних, щоб оцінити частоту серйозних серцево-судинних подій серед госпіталізованих людей похилого віку (65+), які вживали і не вживали канабіс. При цьому вони повідомляли, що не палять, але мають високий артеріальний тиск, високий рівень холестерину, діабет або інші фактори, що підвищують ризик серцево-судинних захворювань. Було встановлено, що вживання канабісу збільшувало ймовірність небезпечних для життя ускладнень з боку мозку і серця у літніх пацієнтів, госпіталізованих з уже існуючими серцевими і метаболічними проблемами.
«Нам потрібно більше досліджень, щоб зрозуміти довгострокові наслідки вживання канабісу»
Як відомо, канабіс набув популярності у США з 2012 року, коли Колорадо і Вашингтон стали першими американськими штатами, котрі легалізували марихуану, і, за даними уряду, майже пʼята частина населення в той чи інший період вживала цей наркотик. Нові медичні дані, які будуть представлені найближчим часом на засіданні Американської асоціації серця у Філадельфії, мають засвідчити, як це сприяє поширенню серцевих захворювань, котрі є причиною №1 смертності у США.
В Україні канабіс є поза законом. На початку жовтня Комітет з питань здоров’я нації рекомендував Законопроєкт №7475 до другого читання, опрацювавши понад 840 правок до нього. Ключовою позицією Законопроєкту є «пересунення» канабідолу з переліку заборонених до переліку речовин, обіг яких дозволений під суворим контролем.
За матеріалами: The Pharma Media
0

aam.com.ua

Developer