Новини

Developer

Ред.: Аверкіна Любов

Польща стала першою країною, яка повідомила про «високу кількість» котів, заражених пташиним грипом на великій території, повідомила ВООЗ у понеділок, 17 липня, додавши, що ризик зараження людей залишається низьким.

Всесвітня організація охорони здоров’я заявила, що після того, як органи охорони здоров’я Польщі повідомили її минулого місяця про незвичайну смерть котів по всій країні, 29 котів дали позитивний результат на пташиний грип H5N1. Вони були серед 46 кішок і одного каракала, перевірених на вірус. Як повідомляється, 14 інфікованих тварин були піддані евтаназії, а ще 11 померли. Остання смерть була зареєстрована 30 червня
«Джерело зараження котів вірусом наразі невідоме, епізоотичне розслідування триває»
У деяких котів розвинулися серйозні симптоми, включаючи утруднене дихання, кривавий пронос і неврологічні ознаки, у деяких випадках із швидким погіршенням стану та смертю.
З кінця 2021 року в Європі стався найгірший за всю історію спалах пташиного грипу, тоді як у Північній і Південній Америці також спостерігалися серйозні спалахи. Це призвело до вибракування десятків мільйонів свійської птиці по всьому світу, багато з яких були заражені штамом вірусу H5N1, який вперше з’явився в 1996 році.
Нещодавно стався тривожний сплеск інфекцій серед ссавців.Агентство охорони здоров'я ООН зазначило, що раніше повідомлялося про спорадичне зараження котів вірусом H5N1. Але це перше повідомлення про високу кількість інфікованих котів у широкій географічній зоні в межах країни.
Станом на 12 липня жодна людина, яка контактувала з інфікованими котами, не повідомила про симптоми, повідомили у ВООЗ, додавши, що період спостереження для всіх контактів завершено. У повідомленні наголошується, що ризик інфікування людей після контакту з інфікованими котами оцінюється як низький для населення Польщі.
Ризик для власників котів, ветеринарів та інших осіб, які можуть частіше контактувати з котами, інфікованими H5N1, без використання засобів індивідуального захисту, тим часом розглядається як низький або помірний, йдеться в повідомленні. Інфекції пташиного грипу в людей зустрічаються рідко, але коли вони трапляються, це може спричинити важке захворювання з високим рівнем смертності. Випадки зараження H5N1 у людей зазвичай є результатом прямого чи непрямого контакту з інфікованою живою чи мертвою птицею чи забрудненим середовищем.
З 2020 року ВООЗ заявила, що отримала 12 повідомлень про випадки зараження людей H5N1 у всьому світі. Чотири з них були важкими, а вісім були легкими або безсимптомними.
За матеріалами: Science Alert
0

aam.com.ua

Developer