Новини

24 квітня розпочався Всесвітній тиждень імунізації – його щороку проводять в останній тиждень квітня, щоби нагадати про важливість щеплень для захисту людей – а особливо маленьких дітей – від інфекційних хвороб.

Для нашої країни це питання є вкрай важливим, адже рівень охоплення щепленнями в Україні недостатній. Водночас триває війна, яка через часте перебування людей в укриттях з іншими людьми, обмежений доступ до води тощо наближає інфекційні хвороби до кожного.
За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, через пандемію COVID-19 рівень вакцинації знизився в усьому світі.
Проте в Україні до викликів пандемії додалися і виклики війни, які спричиняють неабияке навантаження на медичну систему. Тож ми маємо не лише дбати про себе для себе, а й таким чином допомагати медикам.

Військові боронять нас від явного ворога, а ми маємо захистити себе і своїх дітей від невидимих загроз – хвороб!
Залишки вакцин, які були отримані у 2022 році, та гарантовані надходження вакцин у 2023 році дозволять не переривати рутинну вакцинацію та забезпечать необхідне покриття потреб українців в обов’язкових щепленнях. У 2023 році, як і у 2022, потреби у деяких рутинних вакцинах частково будуть покриватися за підтримки міжнародних партнерів.
Україна постійно отримує вакцини від міжнародних партнерів та організацій. Наприклад, наприкінці березня Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) доставив в Україну 35 200 доз комбінованої вакцини проти кору, паротиту та краснухи (КПК), а на початку квітня – понад 650 тисяч доз вакцин проти поліомієліту у межах Глобальної ініціативи з ліквідації поліомієліту (ГІЛП).
Україна гарантує своїм громадянам щеплення проти 10 інфекційних хвороб: гепатиту В, туберкульозу, поліомієліту, дифтерії, кашлюка, правця, гемофільної інфекції (Hib), кору, краснухи й епідемічного паротиту («свинки»). Ці щеплення внесені до Національного календаря, й отримати їх можна безоплатно у сімейного лікаря/педіатра. Крім того, діти у віці від 5 років і дорослі можуть безоплатно вакцинуватися проти COVID-19.
Серед рекомендованих, проте не внесених до Національного календаря щеплень слід назвати вакцину від пневмококка, менінгококка, вітрянки, грипа. До речі, ось рекомендації сімейного лікаря щодо профілактичних вакцин для дітей.
Не варто вважати, що дорослим непотрібні профілактичні щеплення. У цьому відео сімейний лікар Олена Лемешко розповідає про рекомендовані вакцини для дорослих: дифтерію, правець, грип, пневмококк, менінгококк, гепатити, вітрянку та вірус папіломи людини
Всі вакцини, які використовуються в Україні, є безпечними та ефективними.
Кожна доза вакцини в календарі щеплень призначена для створення або підтримки захисту від хвороб. Якщо дитина пропускає щеплення або отримує його пізніше – зростає ризик інфікування та серйозного перебігу захворювання.
Час – важливий, тому робіть щеплення вчасно. Якщо ви пропустили якесь із них, не треба розпочинати всю серію вакцинації спочатку. Проте вкрай важливо надолужити пропущені дози якомога швидше – для складання графіку зверніться до лікаря.
Рекомендовано робити кілька щеплень одночасно — це світова практика, що дозволяє захиститися від кількох захворювань одразу. А застосування багатокомпонентних вакцин зменшує кількість візитів до лікаря, уколів та надає захист від кількох інфекцій одразу.
Пам’ятайте, кожне щеплення важливе для вашого захисту і захисту тих, кого ви любите.
За матеріалами: МОЗ
0

aam.com.ua

Developer