Новини

Вчені-фармацевтики Національного університету Сінгапуру (NUS) розробили синтетичні пептидні наномережі для лікування інфекцій, викликаних штамами бактерій, стійкими до антибіотиків.

У природу механізм «спіймай та вбий» є звичайним механізмом імунного захисту, який використовується різними видами, включаючи людей.
У природу механізм «спіймай та вбий» є звичайним механізмом імунного захисту, який використовується різними видами, включаючи людей.
Дослідницька група на чолі з доцентом Рейчел Е. Е. з кафедри фармації Національного університету Сингапура (NUS) розробила короткі β-шпилькові пептиди з 15-16 залишків, які здатні вибірково самозбиратися в наномережі у відповідь на ліпополісахарид або ліпотейхоєву кислоту, які є невід’ємною складовою клітинної стінки бактерій. Ця специфічність щодо бактерій є привабливою ознакою, яка ще не досягнута в цій галузі. Пептидні наномережі показали функції як захоплення, так і антимікробного знищення, таким чином пропонуючи пряме оновлення наномереж, що містять лише пастки в природі, а також синтетичних конструкцій, про які повідомлялося в цій галузі. Це відкриває можливості для модуляції спектру активності матеріалу. Команда також продемонструвала функціональну настроюваність пептидів, де ефективність і здатність згортатись можуть бути модульовані шляхом зміни лише однієї або двох амінокислот в структурі поліпептду. Цікаво, що наномережі показали стійкість проти ферментативної деградації трипсином, що є серйозною проблемою, що обмежує клінічне застосування простих антимікробних пептидів.
Біологічні оцінки пептидних наномереж з використанням мишачих моделей показали значну антимікробну ефективність проти бактерій, стійких до колістину, і відсутність системної токсичності. Ця робота була виконана у співпраці з доцентом Раджамані Лакшмінараянаном, який проводить спільні зустрічі з Департаментом фармації NUS та Сінгапурським науково-дослідним інститутом очей.
Наші наномережі на основі пептидів продемонстрували потенціал як альтернативна протиінфекційна стратегія для боротьби зі стійкістю до антибіотиків. Нашим наступним завданням є оптимізація дизайну для клінічного застосування на людях
У постійних зусиллях щодо повного з’ясування функцій пептидних наномереж команда досліджує їхній потенціал у одночасному придушенні запальних реакцій, що є звичайним випадком у місці бактеріальної інфекції.
За матеріалами: Science NUS
0

aam.com.ua

Developer