Новини

Людські нейрони, вирощені в мозку щура зі стовбурових людських клітин, успішно прижились і впливають на поведінку піддослідних тварин. Людські нейрони можуть контролювати дії щурів. Вчені сподіваються використати цю технологію для тестування нових психіатричних препаратів.
Раніше ми повідомляли про успіхи вчених в розробці міні-мізків, які називають органоїдами. Тепер вчені пересадили стовбурові клітини до різних відділів мозку щурів. Раніше подібні досліди проводили на дорослих щурах. Цього разу – стовбурові клітини пересадили щурам, яким було лише кілька дів від народження. Націлившись на щурів, коли їх мозок ще розвивався, дослідники сподівалися, що людські нейрони будуть краще інтегровані в органи. Усі щури мали нефункціональну імунну систему, яка гарантувала, що людські клітини не відторгнуться.
Нейрони людини стали набагато зрілішими і приблизно в шість разів більшими, ніж вони були б у пробірці. Вони виросли, заповнивши приблизно третину однієї півкулі мозку кожного щура, і утворили з’єднання, відомі як синапси, з нейронами щурів.
Щоб перевірити, чи можуть нейрони людини впливати на поведінку щурів, дослідники використали техніку під назвою оптогенетика , яка передбачає генетичну зміну клітин таким чином, щоб вони реагували на світло. Вони давали щурам воду кожного разу, коли вони світили синім світлом на людські нейрони в мозку щурів. Приблизно через два тижні щури почали облизуватися в очікуванні води, коли команда посвітила блакитним світлом ці нейрони. Тож, вчені з Каліфорнійського університету оприлюднили результати своїх досліджень.
Проте, як не дивно, науковий світ обговорює не стільки самі результати дослідження, як його етичність.
Я не думаю, що поводження з тваринами як з ресурсами, які люди можуть використовувати для вигоди людей, ніколи — ніколи — етично виправданим.
Мені здається, що свідомість щурів без людських маніпуляцій досить приголомшлива, і що пошкодження мозку щурів є символом ставлення до природи, яке ставить під загрозу перспективи продовження життя на Землі як для людей, так і для інших тварин
0

aam.com.ua

Developer