Новини

Подружжя вчених з Німеччини, професори Угур Сахін і Озлем Туречі заснували компанію BioNTech у 2008 році. Кампанія досліжує питання імунотерапії, саме іхні розробки лягли в основу виробництва мРНК вакцини проти Covid в усьому світі.
Після успіху з мРНК вакцинами проти Covid вчені приступили до розробки вакцини проти раку.
Рак є руйнівним захворюванням і продовжує залишатися величезним тягарем у всьому світі. Оскільки кожен тип раку унікальний, ми віримо, що імунотерапія надає нам правильні інструменти для лікування кожної форми раку відповідним способом і методом лікування. Ось чому ми розробили ряд технологічних платформ і терапевтичних підходів, щоб знайти найкращі варіанти лікування для кожного пухлинного захворювання.
Зараз компанія BioNTech проводить кілька випробувань, мета яких «навчити» імунну систему розпізнавати ракові клітини і знищувати їх. Вже приступили до заключних етапів клінічних випробувань - на людях.
Метод мРНК працює шляхом надсилання інструкції клітинам, що виробляють антигени або специфічні білки. У Covid цією мішенню є частина спайкового білка. У вакцині проти раку це буде маркер поверхні пухлинних клітин. Тобто, замість інструкції проти Covid вакцина міститиме інструкції для продукції антигенів раку. Труднощі полягають в колосальному різноманітті раку, кожний окремий вид раку – це окрема група білків, щодо якої потрібно надати «інструкції». Проте, вчені запевняють, що досвід з виготовлення мРНК вакцин в останні роки допоміг краще зрозуміти імунні реакції, вони навчились швидше реагувати на зміни і швидше виготовляти вакцини.
Вакцини мРНК виявились надзвичайно успішними і принесли величезні кошти виробникам. Проте, досі точаться юридичні суперечки, адже компанія Moderna подала позов проти Pfizer і BioNTech за порушення патентних прав, по суті стверджуючи, що ключові елементи їхньої технології мРНК були скопійовані. В той самий час, вчені наполягають що їхня розробка є унікальною і готові відстоювати свої права в суді. Ці патентні суперечки не зупинять поширення вакцин від Covid – усі бустерні вакцини є мРНК-вакцинами. Це технологія, яка досягла свого піку під час пандемії. Тепер на черзі перемога над раком.
0

aam.com.ua

Developer