Новини

За повідомленням Держспоживслужби, в одному з господарств Київської області підтверджено випадок сибірки.
10 жовтня із біологічного матеріалу у Центральній випробувальній державній лабораторії Держпродспоживслужби в Київській області та місті Києві виділено збудник сибірки (Bacillus anthracis).Фахівці вже провели епізоотичне розслідування. Встановлено, що у господарстві утримується 337 голів дрібної рогатої худоби ( кіз). 11 жовтня провели засідання надзвичайної протиепізоотичної комісії, затверджено план заходів щодо локалізації та ліквідації вогнища. За підсумками засідання запроваджено карантин.
Фахівцями Головного управлінням Держпродспоживслужби в Київській області проводиться комплекс заходів відповідно до вимог Інструкції про заходи профілактики та боротьби з сибіркою тварин та Плану заходів.
Наразі наявне поголів’я фермерського господарства знаходиться під наглядом спеціалістів державної лікарні ветеринарної медицини. Тварини клінічно здорові.
Сибірка – гостре небезпечне інфекційне захворювання всіх видів сільськогосподарських, домашніх і диких тварин, а також людей. Вона передається через проникнення збудника через пошкоджену шкіру або слизові оболонки під час догляду за хворими тваринами, контакту з їхніми тушами чи вживання їхнього м'яса у їжу. Також заразитися можна через предмети або ґрунт
Ситуація в Україні є контрольованою завдяки активній імунізації тварин та швидкому реагуванню відповідних ветеринарних служб.
Бережіть себе, та будьте здорові!
0

aam.com.ua

Developer