Новини

Підчас кількох останніх наших зустрічей із лікарями на семінарах піднімалась тема метаболічно-асоційованих захворювань і станів у дітей. Загалом, експерти розділяють думку що неправильне харчування спричиняє безліч захворювань, які доводиться лікувати. І в такому випадку, на відміну від профілактики, простої корекції способу життя і харчування буде недостатньою, адже органи і системи дитячого організму вже зазнали структурних змін. Мова не лише про ожиріння, а й про артеріальну гіпертензію, захворювання ШКТ, ендокринні захворювання, гепатози.
Вчені зі Сполучених Штатів дослідили, як харчування вагітної та матері що годує грудьми впливає на здоров’я дитини.
Результати виявились цікавими. Метою дослідження стала оцінка впливу так званої ультра-обробленої їжі в раціоні матері на стан здоров’я дитини.
Учасниками дослідження стали майже 20000 пар мати-дитина із середнім періодом спостереження 4 роки. Вчені оцінювали харчові звички родини, фізичну активність і супутні захворювання.
В середньому 12% дітей розвинули надмірну вагу, але в когорті досліджуваних де матері вживали ультра-оброблену їжу такий відсоток складав понад 26%. Цей зв’язок не змінювався з віком, статтю, вагою при народженні або в залежності від ваги матері.
Вчені дійшли висновку, що споживання матір’ю ультра-обробленої їжі протягом періоду вирощування дитини було пов’язане з підвищеним ризиком надмірної ваги або ожиріння у нащадків, незалежно від факторів ризику способу життя матері та нащадка.
Ультра-оброблена їжа - це харчові продукти та напої, які пройшли спеціальну обробку харчових компонентів , як правило, ці продукти харчування розроблені, щоб бути зручними, їсти їх на ходу, надзвичайно смачними та привабливими для споживачів, і, що найважливіше, бути найприбутковішими через низьку вартість інгредієнтів. До них відносять солодкі газовані напої, пакетовані снеки, кондитерські вироби, хліб масового виробництва, напівфабрикати з м’яса, птиці, риби, сиру тощо. При виготовленні таких продуктів харчові інгредієнти піддають обробці - використовують екстудування, гідрування та гідроліз, додають підсолоджувачі, консерванти, посилювачі смаку, барвники і ароматизатори. Проте, ці продукти не містять цілісної їжі.
0

aam.com.ua

Developer