Новини

Донорство – це велика та почесна справа, особливо для країни, в якій вже понад півроку триває повномасштабна війна. Саме тому експерти Міністерства охорони здоров’я надали роз’яснення з деяких питань з цього приводу. Одне з них – чи можна здавати кров, якщо перехворів на коронавірус. Деталі – далі.
Так, за даними МОЗ, людина може здавати кров після повного одужання від коронавірусу. Однак, має пройти мінімум 28 днів. Це пов’язано виключно зі станом здоров’я донора, який повинен відновитися після хвороби.
Вакцинація проти коронавірусу також НЕ є протипоказанням до донорства крові, оскільки для вакцинації проти COVID-19 не використовуються так звані «живі» вакцини, які містять ослаблений живий мікроорганізм. Якщо наступного дня після щеплення людина почувається здоровою і це підтверджує огляд лікаря перед донацією - можна здавати кров
Щодо інших щеплень, наприклад, для профілактики туберкульозу (БЦЖ), кору, паротиту та краснухи (КПК), які проводять живими вакцинами, то після них кров можна здавати через чотири тижні.
0

aam.com.ua

Developer