Новини

Голова Національної технічної групи експертів з питань імунопрофілактики (НТГЕІ) Федір Лапій заявив, що у цьому епідеміологічному сезоні Україна може зіткнутися з твіндемією (одночасними епідеміями) COVID-19 і грипу. Це можливо через те, що у минулі роки традиційна епідемія грипу стримувалась за рахунок карантинних заходів.
Зазначається, що якщо людина одночасно хворіє на ці два захворювання, це значно погіршує прогноз, а ризик смерті збільшується вдвічі.
У минулі два роки ті заходи, які були впроваджені для запобігання COVID-19: маски, карантинні заходи, дистанційне навчання тощо, дуже добре стримували грип. Тому в сезоні 2020-2021 і 2021-2022 року фактично грипу у нас не було. Втім, довго так продовжуватися не може, бо рано чи пізно ми все одно повернемося до звичного життя, до спілкування, до школи.

Вірус грипу нікуди не зник, ми фактично два сезони грипу «прогуляли», тож очевидно, що накопичився неімунний прошарок, який сприятиме його епідемії. І зараз може бути реалізований сценарій твіндемії
0

aam.com.ua

Developer