Новини

У Міноборони прокоментували можливе застосування хімічної зброї у Маріуполі.
“Станом на зараз ми цю інформацію перевіряємо, намагаємося зрозуміти, що. За попередніми даними, є припущення, що це, швидше за все, були фосфорні боєприпаси. Можливо.
Остаточна офіційна інформація буде пізніше. Але потрібно розуміти, що ризик застосування хімічної зброї дійсно існує і він доволі високий"
– заявила Ганна Маляр
***Фосфорні боєприпаси — тип запальних або димових боєприпасів, споряджених білим фосфором. Під час спалювання білого фосфору, утворюється гарячий щільний білий дим, що складається здебільшого з оксиду фосфору (V) у вигляді аерозолю. Польові концентрації зазвичай нешкідливі, але у разі великих скупчень, дим може викликати тимчасове подразнення очей, слизових оболонок носа та дихальних шляхів. (Матеріал з Вікіпедії)
Нагадаємо, є ймовірність використання країною-агресором хімічної зброї у Маріуполі, що заборонено Конвенцією про використання хімічної зброї, а саме – по заводу «Азовсталь». Постраждало троє українських військових, але без катастрофічних наслідків. Джерело
Конвенція про заборону хімічної зброї була прийнята 3 вересня 1992 року і набрала чинності 29 квітня 1997 року (Матеріал з Вікіпедії).
Станом на березень 2021 року 193 держави стали учасниками Конвенції і прийняли її зобов’язання. Ізраїль підписав, але не ратифікував угоду, тоді як три інші країни-члени ООН (Єгипет, Північна Корея та Південний Судан) не підписали договір і не приєдналися до нього.
До основних пунктів Конвенції відносяться:
– Заборона виробництва та застосування хімічної зброї;
– Знищення всіх запасів хімічної зброї.
Опис хімічної зброї, яка раніше була в арсеналі країни-агресора:
Новичок – відноситься до четвертого покоління твердих (рідше у вигляді рідини) нервово-паралітичних речовин. Хімічна зброя Новичок потрапляє до організму людини при вдиханні, проковтуванні, а також при контакті зі шкірою.
Зарин – рідина без запаху і смаку, яка відрізняється надзвичайною токсичністю. Хімічна зброя Зарин використовується як нервово-паралітична речовина. Зарин може проникнути до людського організму різними способами: дотик до речовини чи зараженої поверхні, вдихання, приймання отруєної їжі та води. Ця хімічна речовина може поглинатися предметами довкола та тканинами.
Іприт – має маслянисту форму, безбарвна та не має запаху (в чистому вигляді). В технічному вигляді Іприт відрізняється жовто-коричневим кольором та часниково-гірчичним запахом. У воді розчиняється погано, але добре поєднується з бензином, спиртом, жиром, олією. Часто Іприт використовуються разом з іншими хімічними речовинами. Зокрема, етилдихлороарсином, луїзитом та фенілдихлороарсином. Іприт швидко проникає в текстиль, папір, будматеріали, гуму. Також можна отруїтися при контакті шкіри з ураженим предметом.
VX – нервово-паралітична масляниста речовина бурштинового кольору, яка не має ні запаху, ні смаку. Вважається однією з найбільш отруйних з усіх хімічних речовин, які застосовуються в бойових діях. VX використовують для зараження закритих водойм. При чому вони залишаються токсичними протягом тривалого періоду часу (до пів року). Найбільшу небезпеку речовина становить в зимовий час, коли залишається на місцевості на 30-60 днів. Влітку вона працює 1-3 дні.
Луїзит – відрізняється дратівливим запахом та темно-коричневим кольором. Це рідина зі шкірно-наривною дією та високою стійкістю. Подразнює, в першу чергу, органи дихання та слизову оболонку.
Зоман – в чистому вигляді відрізняється легким фруктовим запахом. Це рідина без кольору, яка є дуже токсичною. Технічний Зоман може виглядати солом’яно-жовтим через різні домішки. Наголошується, що хімічна речовина Зоман втричі токсичніша за Зарин.
Не ігноруйте повітряні тривоги. Коли чуєте тривогу необхідно спустися в безпечне місце. Пам’ятайте, під час війни ворог використовує зброю масового ураження.
0

aam.com.ua

Developer