Новини

Не зважаючи на військові дії в країні, заклади охорони здоров’я отримують безперебійне фінансування, а вітчизняні лікарі продовжують працювати, рятуючи життя українців та надаючи пацієнтам необхідну медичну допомогу, в тому числі – високотехнологічну.

Так, лікарі Першого територіального медичного об'єднання Львова у березні провели п’ять трансплантацій органів від посмертних донорів, пересадивши серце і чотири нирки. Дві нирки пересадили евакуйованим зі столиці дітям.

15-річний Сашко та 12-річний Юрко «жили» в «Охматдиті». З початком військових дій, дітей евакуювали до Львова. Там 12 березня команда фахівців Першого медичного об’єднання Львова провела операції з пересадки нирок. Донором для дітей став 29-річний чоловік, який помер внаслідок інсульту. Окрім нирок, лікарі пересадила серце 40-річному чоловікові з Чернівців.

Кількома днями раніше – 7 березня – лікарі у Львові виконали ще дві трансплантації нирок. Органи отримали 19-річна дівчина з Івано-Франківська та 37-річна жінка з Тернополя. Обидві мали ниркову недостатність і також перебували на гемодіалізі. Донором для них став 40-річний чоловік, що помер в Івано-Франківській обласній лікарні внаслідок інсульту.

Для пацієнтів операції з трансплантації є безкоштовними, кошти на їх проведення виділяє держава.

ДЖЕРЕЛО

0

aam.com.ua

Developer